Karar Veremediniz mi?

Hemen Teklif İsteyin

Demo Talep Formu

Kobiler Neden Netyum Kullanmalılar?

Kobiler Neden Netyum Kullanmalılar?

Bir işletmede internet erişiminin olup olmaması ise, o işletmenin tercih edilme nedenleri arasında yer almaya başladı.

Kobiler Neden Netyum Kullanmalılar?

Günümüzde Kobiler (küçük ve orta büyüklükte işletmeler) müşteri memnuniyetini artırmak, müşterilerin yaşadığı deneyimi zenginleştirmek ve ortamda daha fazla vakit geçirilmesini sağlamak için müşterilerine ücretsiz internet hizmeti sunarlar. Mobil cihazların taşınabilirliğinin artması, internet üzerinden yapılan işlemlerin hayatımızda daha fazla yer kaplaması, iletişim ihtiyaçları ve sosyal medya uygulamaları, internet erişimini hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline getirdi. Bir işletmede internet erişiminin olup olmaması ise, o işletmenin tercih edilme nedenleri arasında yer almaya başladı.

Ancak işletmelerde WiFi hizmeti sunarken klasik bir modem – şifre kombinasyonu sunmak hem güvenlik hem de verimlilik problemlerine neden olur. Ayrıca sadece modemden oluşan WiFi altyapısının izlenebilmesi ve yönetilebilmesi oldukça zordur. Ancak Netyum tarzı Hotspot hizmetleri, internet hizmetinin çok daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Netyum ile kullanıcılara hem daha güvenli hem de daha verimli bir internet deneyimi sunulabilir. Ayrıca 5651 sayılı kişisel verilerin korunması kanununun gereklilikleri de Netyum ile yerine getirilebilir.

İnternet ağı söz konusu olduğu zaman güvenlik son derece önemlidir. Hotspot yazılımlarının birçoğu ağa dahil olabilmek için belirli güvenlik prosedürlerine sahiptir. Örneğin Netyum ile ağa bağlanabilmek için kullanıcıdan SMS doğrulaması yapması istenebilir. Bu sayede hem istenmeyen kişilerin ağa dahil olabilmesi engellenir hem de internet kalitesinin düşmesi engellenerek müşterilere daha verimli bir erişim hizmeti sunulabilir. Ayrıca Hotspot teknolojilerinde ağa dahil olmayı sağlayan ekranların kişiselleştirilebilir olduğunu da belirtmek gerekir.

Netyum ve benzeri yazılımların sunmuş olduğu önemli avantajlardan biri de kolay yönetilebilirliktir. Netyum ile ağ üzerinde yer alan tüm kullanıcılar kolay bir şekilde görüntülenebilir. Kullanıcılara kota atanması, kotanın artırılması, herhangi bir kullanıcının ağdan uzaklaştırılması ve ağdan tamamen engellenmesi işlemleri tek bir merkezden, teknik bilgi gerektirmeden yapılabilir. Ayrıca 5651 sayılı kanunun gereklilikleri de Netyum ile yerine getirilebilir. Ağa ait olan tüm trafik, gerekli parametreler ile birlikte 2 yıl süre ile saklanır. Bu sayede ağ üzerinden işlenebilecek herhangi bir siber suç durumunda, işletme sahipleri ve diğer ağ kullanıcıları bu suçtan sorumlu tutulamaz